ProfiBus PA LSZH-SHF1

Краток опис:

Инсталации на бродови и офшор, поморска средина, фиксни инсталации, високи стапки на податоци, бродови, брзи и лесни пловни објекти.Индустриска комуникација Profibus PA, ISA/SP-50 Fieldbus* Тип А, Суровата средина.Отпорен на УВ.

 


 • Апликација:Инсталации на бродови и офшор, поморска средина, фиксни инсталации, високи стапки на податоци, бродови, брзи и лесни пловни објекти.Индустриска комуникација Profibus PA, ISA/SP-50 Fieldbus* Тип А, Суровата средина.Отпорен на УВ.
 • Надворешна јакна:LSZH
 • Надворешен дијаметар:9,4 ± 0,20 mm
 • Тежина:120 кг/км
 • Стандарди:IEC 61158-2, IEC 60092-360 IEC 60332-3, IEC 60754-1/2, IEC 61034-1/2
 • Радиус на свиткување: 8D
 • RFQ

  Детали за производот

  Еколошки својства и перформанси против пожари

  Електрични карактеристики

  Ознаки на производи

  Диригент: Заглавен конзервиран бакар AWG 18/7 (0,8 mm²)
  Големина на проводникот: 1,05 mm/7 x 0,4 mm
  Изолација: Пена полиетилен
  ОД изолација: 3,20 ± 0,15 mm
  Код на боја на проводникот: Зелено и црвено
  Заштитник од фолија: Алуминиумска/полиестерска фолија
  Плетенка: Конзервирана бакарна жица
  Покривање на плетенка: ≥80%
  Надворешна јакна: LSZH SHF1
  Дебелина на јакна: 1,3 mm (Ном)
  Надворешна јакна ОД: 9,4 ± 0,20 mm
  Боја на надворешната јакна: Црно (опционално)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Халоген киселински гас, Степен на киселост на гасовите: IEC 60754-1/2
  Јакна, изолационен материјал: IEC 60092-360
  Емисии на чад: IEC 61034-1/2
  Заштитник на пламен: IEC 60332-3-22
  Отпорност на УВ: UL 1581

   

  Импеданса: 100 Ω
  Отпорност на проводникот: ≤23 Ω/км
  Слабеење: ≤0,3 dB/100 m @ 39 kHz
  Капацитет: 48,0 PF/m
  Отпорност на УВ: Да
  Оценка на напон: 300 В
  Работна температура: -35°C~80°C
  Отпорност на изолација: ≥1 GΩ/км

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја