ProfiBus DP LSZH-SHF1

Краток опис:

Инсталации на бродови и офшор, поморска средина, фиксни инсталации, високи стапки на податоци, бродови, брзи и лесни пловни објекти.ProfiBus DP LAN, суровата средина, отпорен на УВ.


 • Апликација:Инсталации на бродови и офшор, поморска средина, фиксни инсталации, високи стапки на податоци, бродови, брзи и лесни пловни објекти.ProfiBus DP LAN, суровата средина, отпорен на УВ.
 • Надворешна јакна:LSZH
 • Надворешен дијаметар:8,4 ± 0,20 mm за 1 пар, 9,5 ± 0,20 mm за 2 пара
 • Тежина:91 kg/km за 1 пар, 140 kg за 2 пара
 • Стандарди:IEC 61158-2, IEC 60092-360 IEC 60332-3 , IEC 60754-1/2, IEC 61034-1/2
 • Радиус на свиткување: 8D
 • RFQ

  Детали за производот

  Еколошки својства и перформанси против пожари

  Електрични карактеристики

  Електрични својства

  Ознаки на производи

  Диригент: Заглавен конзервиран бакар AWG 22/7 (0,35 mm²), 1 пар и 2 пара
  Структура на проводникот: 7 x 0,25 mm
  Изолација: Пена полиетилен
  ОД изолација: 2,60 ± 0,15 mm
  Код на боја на проводникот: Зелена и црвена, сина и кафеава
  Заштитник од фолија: Алуминиумска/полиестерска фолија
  Плетенка: Конзервирана бакарна жица
  Покривање на плетенка: ≥80%
  Надворешна јакна: LSZH SHF1
  Дебелина на јакна: 1,3 мм (ном)
  Надворешна јакна ОД: 8,4 ± 0,20 mm за 1 пар, 9,5 ± 0,20 mm за 2 пара
  Боја на надворешната јакна: Виолетова (опционално)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Халоген киселински гас, Степен на киселост на гасовите: IEC 60754-1/2
  Јакна, изолационен материјал: IEC 60092-360
  Емисии на чад: IEC 61034-1/2
  Заштитник на пламен: IEC 60332-3-22
  Отпорност на УВ: UL 1581

   

  Импеданса: 150 Ω
  Слабеење: 45 dB/Km макс.@16,0 MHz
  Капацитет: 28,0 PF/m
  Отпорност на УВ: Да
  Оценка на напон: 300 В
  Работна температура: -35°C~80°C

   

  Фреквенција (MHz) 1 4 16
  Слабеење dB/km (ном.) 3.00 часот 22.00 часот 45

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја